Kolagen

Kolagen morski dobry nie tylko na zmarszczki sprawdź sama

Pierwsza rzecz jaka przychodzi na myśl przy słowie kolagen to przeważnie zmarszczki a także starzenie organizmu. Jenak to nieco błędne myślenie, gdyż kolagen jest jednym z najważniejszych białek w ludzkim organizmie. Odpowiada za funkcjonowanie niemalże każdej z tkanek.

Tabletki z kwasem hialuronowym

Białko to występuje w organizmie prawie każdego z kręgowców stanowiąc jednocześnie fragment budulcowy tkanki łącznej. Sprężyste włókna mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych oraz dodatkowo ma wielkie znaczenie dla układu kostnego oraz zdrowia oczu. Kolagen jest niezbędny człowiekowi przez cały okres życia. Należy jednak wiedzieć iż podlega ciągłym procesom regeneracji, przebudowy oraz odnowy. Włókna kolagenowe pokazują bardzo dużą odporność na zgniecenia. Wraz z wiekiem synteza kolagenu znacząco spada aż do momentu gdy zostaje kompletnie zablokowana. Następuje to ok. 70 roku życia.

Tabletki na stawy

Niewielka ilość kolagenu w organizmie niosą za sobą poważne skutki uboczne. Niedobór powiązany jest z występowaniem pierwszych zmarszczek oraz utratą owalu twarzy. Utrata włókien kolagenowych jest mimo wszystko procesem nieuchronnym, jednak można stanowczo opóźnić go w czasie. Na rynku istnieje bowiem szereg suplementów diety zawierających naturalną postać kolagenu, który świetnie wchłaniany jest przez ludzki organizm. Kolagen w proszku uzyskał największą popularność, a jego regularne przyjmowanie ma wpływ na spłycenie zmarszczek. Odbudowuje i tworzy komórki chrząstki stawowej a także innych tkanek. Suplementacja kolagenowa ma wpływ również na kondycje włosów a także redukcję cellulitu.